• PUBLICITA

        • Naši učitelia sa vzdelávali - štruktúrované kurzy boli obsahovo zamerané tak, aby sa zdokonalili v inovatívnych metódach, digitálnych technológiách, zvýšili svoju odbornosť v predmetoch, ktoré vyučujú, uplatňovali medzipredmetové vzťahy a zároveň si pritom zlepšili aj jazykové a interkultúrne kompetencie. 

        • ERASMUS DAY WITH SDGs AT STARY GYMPEL IN SLOVAKIA

        • We at Stary gympel are going to initiate 16 areas for each class to engage in any activity they think will advance the environmental project. Each class can decide how and what to do with no barriers and starting on the ErasmusDay and continuing for the whole year to produce their own area environmental input.

          The school, at the same time will be presenting the Sustainable Development Goals (SDGs) number 11 and 15 after establishing a connection between young people and their need to be active following the last two mobilities.

          And also, we will be presenting the mobilities that our teachers took as part of the project KA1 Education for future II.

        • V popradskom starom gympli nechcú ostávať na vychodených chodníčkoch

        • Prečítajte si príspevok v regionálnych novinách Korzár o našom projekte Erasmus+.

        • Vzdelávanie pre budúcnosť II nás posunulo vpred

        • Projekt Vzdelávanie pre budúcnosť II bol zameraný na potreby učiteľov, ktoré boli vyjadrené v strategických úlohách v troch pilieroch Európskeho plánu rozvoja školy (ďalej EPR) - EXCELENTNOSŤ - KVALITA - INOVÁCIE (2019-2023). Stanovené ciele projektu vychádzali zo strategických cieľov a boli zároveň čiastkovými cieľmi EPR školy, ich splnenie hodnotíme veľmi pozitívne, pretože cielenou a plánovitou podporou vzdelávania pedagogických zamestnancov sa zvýšili kompetencie učiteľov, čo sa prejavilo vo zvýšení kvality výchovno-vzdelávacieho procesu a prináša benefity pre žiakov školy.

          Zaznamenali sme nárast záujmu o štúdium v našej škole a manažmentu školy sa podarilo zaradiť do siete nový študijný odbor gymnázium - bilingválne štúdium (slovensko-anglické) od 1. 9. 2023. Aj vďaka novým kontaktom, získaným počas mobilít, sa nám darí budovať európsky rozmer školy a nadväzovať spoluprácu s novými partnermi (Tenerife, Švédsko, Česká republika, Nemecko, Španielsko), ktorú budeme rozvíjať v rámci získanej akreditácie Erasmus+.

          Členka manažmentu školy (riaditeľka školy) po absolvovaní aktivity job-shadowing v dánskej strednej škole získala skúsenosti z riadenia zahraničnej partnerskej školy a zdokonalila si kompetencie pre zvyšovanie kvality školy z hľadiska riadenia školy, internacionalizácie a implementácie medzinárodných projektov. Riaditeľka školy a ďalší dvaja členovia projektového tímu Erasmus+, ktorí absolvovali mobility si zlepšili jazykové kompetencie v angličtine, ktoré sú pre nich kľúčové z hľadiska internacionalizácie školy. Asistent projektového manažéra získal skúsenosť a predstavu o priebehu štruktúrovaných kurzov a ich obrovskom potenciáli pre zvyšovanie kvality a rozvoj školy.


          Členka manažmentu (zástupkyňa riaditeľky školy) a asistent projektového manažéra po absolvovaní mobilít a naplnení ich cieľov, sú schopní naďalej iniciovať procesy, ktoré vyústia do vytvorenia kvalitného Ročného plánu vzdelávania pedagogických zamestnancov pre nasledujúci školský rok, a ktorý bude zahŕňať vlastnú iniciatívu zamestnancov pri vyhľadávaní možností profesijného rozvoja prostredníctvom medzinárodných mobilít v rámci získanej akreditácie programu Erasmus+. Riaditeľka školy a členka manažmentu školy sa absolvovaním štruktúrnych kurzov podieľali na naplnení strategického cieľa v pilieroch EXCELENTNOSŤ a INOVÁCIE. Prenosom nových získaných poznatkov ovplyvnili aj dosahovanie strategického cieľa v pilieri KVALITA.

          Všetci učitelia, ktorí sa zúčastnili mobilít, kde hlavným komunikačným jazykom bola angličtina, sa zdokonalili v
          anglickom jazyku a využívajú nové inovatívne metódy (vrátane metódy CLIL, Project Based Learning, Blended learning) nielen vo vyučovaní prírodovedných predmetov a environmentálnej výchovy, ale budú ich využívať aj v novo vznikajúcich triedach bilingválneho štúdia. Učiteľ anglického jazyka a zároveň asistent projektového manažéra prenáša získané poznatky o uplatňovaní medzipredmetového prístupu pre pochopenie metódy CLIL a jej praktickú aplikáciu vo vyučovaní rôznych predmetov u nás v škole. Absolventi štruktúrovaných kurzov využívajú nové inovatívne metódy vo vyučovaní, čím sa podieľali na naplnení strategického cieľa v pilieri EXCELENTNOSŤ. 

          Riaditeľka školy, ktorá absolvovala intenzívny kurz angličtiny a CLIL pre učiteľov pomáha viacerým kolegom pri praktickej aplikácii metódy CLIL vo vyučovaní rôznych predmetov a pri nastavení učebného plánu v bilingválnom štúdiu. Takto prispela k naplneniu strategického cieľa v pilieri INOVÁCIE.

          Dvaja učitelia po absolvovaní mobilít, kde hlavným komunikačným jazykom bol nemecký alebo španielsky jazyk, implementovali nové metódy vyučovania jazyka a prispeli k ďalšiemu zvýšeniu záujmu žiakov o výučbu druhého cudzieho jazyka (španielsky a nemecký jazyk) v škole, tým sa podieľali na naplnení strategických cieľov vo všetkých troch pilieroch.

          V školskom roku 2022/2023 sme zaznamenali zvýšený záujem o štúdium španielskeho jazyka v 1. ročníku - zo 63 žiakov si 36 žiakov zvolilo ako druhý cudzí jazyk španielsky jazyk (prvý cudzí jazyk u nás v škole je anglický jazyk). Dvaja učitelia angličtiny (nie sú to učitelia informatiky, sú to triedni učitelia), ktorí sa zúčastnili štruktúrovaných kurzov v rámci mobilít 8. a 9. sa zdokonalili vo využívaní digitálnych technológií vo výučbe a v manažmente triedy. Po absolvovaní kurzov si tiež zdokonalili jazykové kompetencie, čím prispeli k naplneniu strategického cieľova v pilieri EXCELENTNOSŤ. Využívaním IKT technológií a digitálneho obsahu vzdelávania, sa taktiež sa podieľali na plnení strategického cieľa v pilieri INOVÁCIE. 

          Všetci účastníci mobilít získali vzdelanie (potvrdené dokumentom Europass Mobility), ktoré je súčasťou ich portfólia, a ktoré dokumentuje profesijný rozvoj pedagogického zamestnanca. V nasledujúcom školskom roku budú ďalej implementovať získané kompetencie efektívneho učenia do vyučovania a na základe nich realizovať interné vzdelávanie alebo otvorené hodiny pre ďalších kolegov, resp. koučing v triedach. 

          Projekt Vzdelávanie pre budúcnosť II bol spolufinancovaný Európskou úniou prostredníctvom programu ERASMUS+ v rámci Kľúčovej akcie 1 - Vzdelávacia mobilita jednotlivcov. Vďaka tejto finančnej podpore si mohli učitelia „starého gympla“ rozšíriť svoje skúsenosti a opäť pozdvihnúť latku kvality vyučovania v Gymnáziu na Kukučínovej ulici v Poprade, ktoré sa postupne etabluje v absolútnej slovenskej gymnaziálnej špičke.

    • Kontakty

      • Gymnázium, Kukučínova 4239/1, Poprad
      • 052/426 44 21 informátor; 052/426 44 27 sekretariát
      • Kukučínova 4239/1 058 39 Poprad Slovakia
      • IČO: 00161098
      • DIČ: 2020656935
      • EDUID: 100012434
      • Riaditeľka školy: Ing. PaedDr. Beáta Taylorová, PhD., riaditelka@stary-gympel.sk
  • Fotogaléria

      zatiaľ žiadne údaje