• Pomohli sme sebe i prírode

• 29.06.2021 19:26
        • Presvedčili sme sa o tom, že prechádzka v Tatrách nemusí byť len prázdnym šliapaním do kopca a z kopca. Účelové cvičenie. Za týmto tak trochu záhadným názvom sa totiž môžu skrývať zaujímavé aktivity. Poďte, zoberieme vás na to naše, ktoré sme absolvovali hneď potom, ako sme mali uzavreté koncoročné známky.

• Starogymplácka šifrovačka

• 29.06.2021 19:15
        • Náš školský EduPage ešte ani nestihol sejvnúť koncoročné známky a v našej škole sa už kopali základy azda novej tradície. V deň definitívneho uzatvárania našich „výplat“ po tomto maximálne netradičnom školskom roku sa u nás uskutočnil prvý ročník Starogympláckej šifrovačky. Čo to je? Čítaj ďalej, dozvieš sa!
        • SONET

• 29.06.2021 19:10
        • Pre niekoho radosť, pre iného strašiak. Áno, hovoríme o SONETE, o tom geniálne dokonalom už 700 rokov starom výtvore renesančného Francesca Petrarcu. Pamätáte si dobre. Je to 14-veršová lyrická báseň rozdelená na dve štvorveršia a dve trojveršia (prípadne jedno šesťveršie) postavená na kontrastoch – teda téze, antitéze a syntéze. Toľko teória. Čo však prax? Dokázali by ste vytvoriť sonet, ktorý by dodržal všetky spomínané princípy a zásady. Vrátane nespomínaných rýmových a rytmických!  Laura Gerényiová (I. B) to zvládla doslova bravúrne! Čítajte!

• Učili sme osemročných recyklovať odpad

• 17.06.2021 22:25
        •      „Mám iba osem rokov, ale už viem triediť odpad.“

Druhú vetu predchádzajúceho súvetia pred pár rokmi nemohlo vysloviť ani oveľa staršie dieťa a myslím si, že ani všetci dospelí nie. Problémom s odpadom sa vtedy nevenovalo toľko času a energie. Nuž, škoda...
              Začať s čímkoľvek novým, nevyskúšaným však nikdy nie je neskoro. Preto sa náš starý gympel rozhodol o tomto probléme poučiť budúcnosť našej krajiny, konkrétne druhákov zo Základnej školy s materskou školou na Dostojevského ulici v Poprade (týmto im ďakujeme za spoluprácu).