• Hasili sme požiare a zachraňovali životy

• 15.05.2019 07:41
        •      Samozrejme, len akože... Kým si naši nádejní budúcoroční spolužiaci overovali svoje vedomosti na prijímacích skúškach, my, prváci, sme sa vyhli vyučovaniu. Ale nie vzdelávaniu! Budovu školy sme prenechali adeptom na hrdý honor starogymplákov a my sme sa rozbehli učiť sa, ako hasiť a zachraňovať.
        • Aby sa Zem nestala smetiskom

• 30.04.2019 13:32
        •  Základná škola na Tajovského ulici v Poprade už piatykrát zorganizovala environmentálnu konferenciu. No a keďže naša študentská rada má aj environmentálnu komisiu, nemohli jej členovia pri tom chýbať. Téma tej tohtoročnej bola viac ako zrozumiteľná – Nezasypme Zem odpadom. Asi ani netreba nijako zdôrazňovať, že zožala velikánsky úspech.

Na konferencii vystúpili naše starogympláčky Lýdia Šablaturová (II.B) Martina Mareková (II.C) pod vedením koordinátora pána učiteľa Rastislava Šablu. Svojou prezentáciou Odpad, skaza sveta chceli poukázať na desivé skutočnosti týkajúce sa odpadu, ktoré sužujú našu planétu. Podarilo sa im presvedčiť prítomných, že heslo: „Čo nevidím, to neexistuje!“ už dávno nie je namieste a je čas čelom sa postaviť problémom s odpadom. Je len na nás samých uvedomiť si, že planéta je len jedna a ak jej nepomôžeme, sama to nedokáže.

• Rozdávali sme nádej

• 15.04.2019 13:44
        • Vo štvrtok 11. apríla 2019 sa ulice na celom Slovensku rozžiarili. Vymaľovali sa nažlto. Vďaka narcisom. Žltým kvietkom symbolizujúcim nádej pre onkologických pacientov. Každoročne táto akcia aspoň na pár krátkych chvíľ spojí celú krajinu. Pripnúť si žltý symbol dobra a ochoty pomôcť už patrí k „bontónu“. No a my, starogympláci, nemôžeme v takýchto momentoch ostať bokom.

• Kto z vás bol už v opere? My už áno!

• 09.04.2019 19:25
        •  Nabucco od talianskeho skladateľa Giuseppe Verdiho. Jedna z najznámejších opier svetovej histórie. A my sme ju videli a vypočuli si ju naživo! Štátne divadlo v Košiciach bolo pre väčšinu z nás pätnástich starogymplákov dejiskom akéhosi operného krstu.

• Hand Up Crew
    • Zbierka šatstva 2019