• Nehovorte, že ste si ešte nevšimli veľkú fotografiu areálu nášho starého gympla, ktorá každému trochu všímavému udrie do očí ako prvá po vstupe do budovy. Visí oproti hlavnému vchodu už niekoľko dní. Netradičný nádherný pohľad na budovu, park, športový areál... Odkiaľsi zhora. Napadlo vám pri pohľade na tento záber, kde a ako vznikol?
          • Pozrite si modernú prezentáciu našej školy, ktorá spolu s virtuálnou prehliadkou obsahuje fotografie interiéru a exteriéru s možnosťou vstúpiť do interiéru formou 3D virtuálnej prehliadky (Indoor view).
          • NOVINKY

• Starosmokovecký buk kandiduje na titul Strom roka

• 27. 9. 2021
              •        Tak prečo by sme mu tento hrdý honor nepomohli získať? O ktorý strom vlastne ide?

Je to buk lesný – previsnutý. Rastie v centre Starého Smokovca medzi hlavnou cestou a budovou Horskej záchrannej služby. Niekedy v 50. rokoch minulého storočia ho tam vraj zasadili študenti Záhradníckej školy z obce Lednice v juhomoravskom kraji. Je to síce jeden z najrozšírenejších stromov v Európe, ale v našich zemepisných šírkach v nadmorskej výške 1000 m rastie iba výnimočne. Vo Vysokých Tatrách by sa dali buky spočítať na prstoch rúk. „Horskáči“ ho zachránili pred výrubom a dnes patrí medzi dominanty či symboly Starého Smokovca.

Tento buk sa teraz dostal medzi dvanásť najzaujímavejších stromov Slovenska a kandiduje na spomínané ocenenie STROM ROKA. Každý z nás mu môže dať do konca septembra svoj hlas. Ako? Odoslaním sms správy. Viac informácií dostanete na hodinách telesnej a športovej výchovy.

• Jazykový jarmok v našom starom gympli

• 24. 9. 2021
              •        V utorok 28. septembra 2021 budú v areáli našej školy znieť rôzne svetové jazyky – angličtina, nemčina, španielčina, ruština alebo francúzština... Dôvod?
                     Pripomenieme si Európsky deň jazykov! No a pri jeho príležitosti si od 9.00 h do 11.30 h urobíme Jazykový jarmok. Jarmok so všetkým, čo k nemu patrí! V ponuke budú nielen ukážky toho, čo naši študenti ovládajú zo spomínaných jazykov. Podávať sa budú aj dobroty jednotlivých národných kuchýň a nebude chýbať ani hudba a piesne z rôznych kútov sveta. V úžasnej atmosfére sa bude môcť každý dozvedieť a naučiť niečo nové. A nebude to len pre nás – starogymplákov. Brány do nášho areálu budú dokorán otvorené pre všetkých záujemcov. Všetkých srdečne pozývame!

Lucia Mrštinová (kvinta), Tomáš Sálus (I. B) a redakcia VeTa eS Gé

• Dozvedeli sme sa, prečo medvede chodia do kontajnerov

• 21. 9. 2021
              •      Že TANAP je Tatranský národný park, vieme všetci. Ale koľkí sa mali možnosť stretnúť naživo s TANAP-ákmi a dostať od nich informácie z prvej ruky o lesných zvieratách v našom národnom parku, o lykožrútovi či vidieť na vlastné oči vzácne rastlinky rastúce iba v Tatrách? Tak nám – starogympláckym primánom, sekundánom, terciánom a kvartánom – sa to podarilo.
            • Kde končí náš odpad?

• 20. 9. 2021
              •      Zamysleli ste sa už niekedy nad otázkou z titulku? Určite sa medzi nami nájde nejeden, čo by odpovedal, že veru nie. No a my to už vieme. Vďaka účelovému cvičeniu, ktoré sme absolvovali.
            • Výnimočné ocenenie výnimočných
              • Riaditeľské voľno

• 13. 9. 2021
              • Riaditeľka školy udeľuje žiakom podľa § 150 ods. 5 zákona 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov na deň 14. september 2021 riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

• Poslednýkrát prvý deň

• 9. 9. 2021
              • Som až príliš nervózna... Otupené zmysly. V žilách adrenalín zmiešaný so stresom. A na tvári mi leží mierne pokrivený úsmev. Do môjho vnútorného chaosu sa realita, žiaľ, nejako nedostáva. Vnímam len silný tlak na môj chrbát.
              • Náš starý gympel s novým vedením

• 2. 9. 2021
              • Už v závere predchádzajúceho školského roka sme sa na jeho slávnostnom ukončení dozvedeli správu, že pán riaditeľ Vladimír Lajčák už nový školský rok neotvorí. Skončilo sa mu totiž v našej škole funkčné obdobie a do nového výberového konania sa už neprihlásil. Ako nám vtedy vysvetlil, po desiatich rokoch vedenia nášho starého gympla sa chce naplno venovať budovaniu novovznikajúcej Strednej športovej školy v Poprade, v ktorej je takisto riaditeľom. Všetkých nás to prekvapilo a v tom šoku sme sa mu ani nestihli poďakovať.
            • ERASMUSDAY WITH SDGs AT STARY GYMPEL

• 15 October 2021

• STAŇTE SA NAŠÍM FANÚŠIKOM

• PROJEKTY

• Ing. PaedDr. Beáta Taylorová, PhD.
            • riaditelka@stary-gympel.sk
            • 052/426 44 21 informátor; 052/426 44 27 sekretariát