• Plavkyňa Tamara Potocká (III. GS) po svojom skvelom vystúpení na májových majstrovstvách Európy v Budapešti potvrdila aj na víkendových majstrovstvách Slovenska v Poprade, že je pevne etablovaná v absolútnej slovenskej špičke. Dôkazom sú jej štyri tituly republikovej šampiónky medzi dospelákmi! Osobné rekordy si vylepšila v polohovej dvojstovke, ktorú zvládla za 2:17,65 min a na 200 m voľným spôsobom, kde dosiahla čas 2:03,92 min. Ďalšie dve zlaté medaily si vyplávala na 200 m znak a 50 m motýlik. Blahoželáme a ďakujeme, Tamara!
        • Prvenstvá v krajských kolách predmetových olympiád, medaily z celoštátnych súťaží, sem-tam aj úspech na medzinárodnom fóre – to všetko už akosi patrí k súčasnej realite nášho starého gympla. Radi to konštatujeme, radi sa tým pýšime. Avšak to, čo v tomto školskom roku dosiahli naši fyzikári, prekračuje všetky doterajšie úspechy. Do celosvetovej súťaže mladých fyzikov postúpili až dvaja naši žiaci!
          • Radi a s hrdosťou sa pochválime, že študentka nášho starého gympla Katarína Vosovičová (IV. B) úspešne zvládla reprezentáciu našej školy, okresu, kraja i Slovenska na medzinárodnej Mendelejevovej chemickej olympiáde, ktorej organizátorom bola Chemická fakulta Moskovskej štátnej univerzity Michaila Vasilieviča Lomonosova v hlavnom meste Ruskej federácie!
            • Starogympláci si v celoslovenskom finále Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ) vybojovali kompletnú zbierku medailí!
              Víťazom v kategórii Životné prostredie, geografia, geológia sa stal Stanislav Koreň (III. B), ktorý sa vo svojom ichtyologickom prieskume Bieleho Váhu venoval najmä hlaváčom.
              • NOVINKY

• V sobotu si pripomenieme Deň rodiny

• 13. 5. 2021
                  • Počuli ste už o Dni rodiny? Pred takmer tridsiatimi rokmi preň Organizácia spojených národov určila 15. máj. U nás na Slovensku si ho pripomíname od roku 2009. Prečo je rodina podstatná? Potrebujeme vôbec rodinu? Čo alebo skôr kto tvorí rodinu?

• Záber Pavla Šimkoviča bol nesmierne široký, prím však hrá fyzika

• 14. 5. 2021
                  • Tichý, nenápadný, skromný. A mohli by sme azda aj pokračovať vo výpočte povahových vlastností Pavla Šimkoviča (IV. B), všetky by ho však charakterizovali podobne. Paľo naozaj nie je typ predvádzajúceho sa „narcisa“. Napriek tomu, že patrí medzi tie naozajstné celebrity našej školy, ostáva radšej v tieni. No a čo ho v rámci starého gympla zaradilo medzi výnimočných? Napríklad jeho úspechy v súťažiach, najmä v predmetových olympiádach. Jeho záber je nesmierne široký. Fyzika, informatika, geografia, ale aj slovenčina... To všetko sú oblasti, v ktorých boduje na najvyšších fórach. Poďte si prečítať náš rozhovor s ním!
                  • Naši famózni fyzikári sú v medzinárodnej špičke

• 10. 5. 2021
                  • Už výsledky krajského kola fyzikálnej olympiády v najťažšej A-kategórii, o ktorých sme písali 18. marca 2021 (Po matikároch zahviezdili aj fyzikári), dávali tušiť, že naši dvaja najúspešnejší riešitelia Pavol Šimkovič (IV. B)Štefan Slavkovský (oktáva) môžu výrazne zamiešať karty aj v celoslovenskom finále. Stalo sa! Pavol sa umiestnil na druhom a Štefan na treťom mieste. Obidvaja postúpili na medzinárodné súťaže Európsku fyzikálnu olympiádu (EuPhO) a Medzinárodnú fyzikálnu olympiádu (IPhO).

• Máme celoslovenského finalistu aj v biologickej olympiáde

• 13. 5. 2021
                  • Na stránkach nášho školského internetového časopisu sa to v poslednej dobe priam hemží úspechmi starogymplákov. A tak je to správne! Sme na to hrdí! Obdivujeme ich odhodlanie, múdrosť aj vytrvalosť. A radi o nich aj píšeme. Nie je to veru žiadny med lízať zúčastniť sa na takej či onakej súťaži. No a predmetové olympiády sú ich špičkou! Dnes sme si na debatu pozvali Samuela Zaťuru zo IV. C.

• Stano Koreň ovládol celoštátne kolo SOČ

• 10. 5. 2021
                  • Starogympláci si v celoslovenskom finále Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ) vybojovali kompletnú zbierku medailí!

• Terciánka Mirka Rybková šiesta najlepšia dejepisárka Slovenska

• 10. 5. 2021
                  • V celoštátnom finálovom kole dejepisnej olympiády obsadila Mirka Rybková (tercia) 6. miesto. Súťaž bola mimoriadne vyrovnaná, prvých šesť súťažiacich delilo iba 5 bodov. Mirke k umiestneniu blahoželáme, ďakujeme za výbornú reprezentáciu starého gympla a potvrdenie kvality vyučovania v našej škole.

• Marek Tkáč strieborný v celoštátnom kole matematickej olympiády

• 6. 5. 2021
                  • Niektorými milovaná, inými nenávidená. Áno, hovoríme o matematike. Určite ju každý z nás už aspoň raz preklínal. Dnes sa ale na ňu pozrieme z trochu iného uhla. S Marekom Tkáčom (IV. C), ktorý sa na celoštátnom kole matematickej olympiády umiestnil v striebornom pásme, sa budeme zhovárať o jej slastiach a strastiach. Nakukneme do sveta matematickej hviezdy. Ukáže nám, ako si predstavuje svoju budúcnosť. A mnohé iné... Príjemné čítanie!

• 052/4264421 informátor 052/4264427 sekretárka riaditeľa školy 052/4264422 riaditeľ školy