• Nehovorte, že ste si ešte nevšimli veľkú fotografiu areálu nášho starého gympla, ktorá každému trochu všímavému udrie do očí ako prvá po vstupe do budovy. Visí oproti hlavnému vchodu už niekoľko dní. Netradičný nádherný pohľad na budovu, park, športový areál... Odkiaľsi zhora. Napadlo vám pri pohľade na tento záber, kde a ako vznikol?
          • Pozrite si modernú prezentáciu našej školy, ktorá spolu s virtuálnou prehliadkou obsahuje fotografie interiéru a exteriéru s možnosťou vstúpiť do interiéru formou 3D virtuálnej prehliadky (Indoor view).
          • NOVINKY

• Finišujeme!

• 27. 5. 2021
              • Náš starý gympel sa zapojil do projektu Erasmus+ s názvom Learning and teaching without limits financovaného Európskou úniou. Funguje v našej škole už tretí rok. Pripojili sa k nám gymnáziá z Prahy –hlavného mesta Česka, dánskej metropoly Kodaň a druhého najväčšieho litovského mesta Kaunas. Vzájomne sme sa navštevovali, aby sme sa lepšie poznali, vymenili si skúsenosti, zlepšili sa v komunikácii.

• Starogympláckymi sudokáčmi roka Radka Dorniaková a Patrik Baran

• 27. 5. 2021
              • Víťazmi celoročnej starogympláckej ligy v riešení logickej hry sudoku sa stali terciánka Radka Dorniaková a septimán Patrik Baran. Obaja tak získavajú titul STAROGYMPLÁCKY SUDOKÁČ a môžu sa zároveň tešiť na zaujímavú lukratívnu cenu.

• Tamara Potocká na ME v plávaní posúvala hranice rekordov

• 24. 5. 2021
              • Dva osobné rekordy v individuálnych pretekoch, z toho jeden znamenajúci splnenie limitu na decembrové majstrovstvá sveta, dva zápisy do nových slovenských rekordných tabuliek ako členka štafiet – to je skvelá bilancia plavkyne Tamary Potockej (III. GS) na minulotýždňových majstrovstvách Európy v dlhom bazéne v Budapešti. Premiéra na vrcholnom seniorskom podujatí našej 18-ročnej reprezentantke teda vyšla. Poďme si zrekapitulovať jej účinkovanie v hlavnom meste Maďarska.
              • Kvintán Ondrej Kubáň strieborným chemikom PSK

• 19. 5. 2021
              • V krajskom kole chemickej olympiády v C-kategórii obsadil Ondrej Kubáň (kvinta) druhé miesto. Striebornou pozíciou medzi elitou Prešovského samosprávneho kraja (PSK) napodobnil svoju sestru terciánku Andreu, ktorá rovnakú priečku obsadila v D-kategórii.

• To sme tu ešte nemali – dvojica starogymplákov na IPhO!

• 18. 5. 2021
              • Prvenstvá v krajských kolách predmetových olympiád, medaily z celoštátnych súťaží, sem-tam aj úspech na medzinárodnom fóre – to všetko už akosi patrí k súčasnej realite nášho starého gympla. Radi to konštatujeme, radi sa tým pýšime. Avšak to, čo v tomto školskom roku dosiahli naši fyzikári, prekračuje všetky doterajšie úspechy. Do celosvetovej súťaže mladých fyzikov postúpili až dvaja naši žiaci!

• Zelený štvrtok

• 18. 5. 2021
              • Áno, titulok úplne presne a výstižne opisuje náš starogymplácky Deň Zeme IIPo dlhej dobe COVID-ového odlúčenia sme sa opäť stretli v škole. A naši najnovší študenti – prváci a primáni sa mohli konečne poriadne zoznámiť. Nie však v laviciach, ale v našom nádhernom školskom areáli!

• Prvý týždeň v škole

• 17. 5. 2021
              • Druhý májový týždeň bol pre nás výnimočný. Po takmer siedmich mesiacoch sme ráno nevstávali s tým, že treba zapnúť počítač a počkať, kým nám naskočí kamerka na Edupage.
                V pondelok sme si ešte užívali voľno, pretože sa konalo druhé kolo prijímacích skúšok do nášho starého gympla. Vlani nás – tohtoročných prvákov – prijímačky obišli, ale tohtoroční deviataci to mali celkom ťažké.

• ERASMUSDAY WITH SDGs AT STARY GYMPEL

• 15 October 2021

• STAŇTE SA NAŠÍM FANÚŠIKOM

• PROJEKTY

• Ing. PaedDr. Beáta Taylorová, PhD.
            • riaditelka@stary-gympel.sk
            • 052/426 44 21 informátor; 052/426 44 27 sekretariát